شخصیت شهید مدنی باید تبدیل به ادبیاتی برای رغبت جوانان شود.

taj
instagramaparatpinterest
۱۴۰۰/۵/۲۴ یکشنبه
(0)
(0)

شخصیت شهید مدنی باید تبدیل به ادبیاتی برای رغبت جوانان شود.

شخصیت شهید مدنی باید تبدیل به ادبیاتی برای رغبت جوانان شود.

شخصیت شهید مدنی باید تبدیل به ادبیاتی برای رغبت جوانان شود.
دبیر کنگره ملی شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره) گفت: ویژگی‌‌‌‌‌های شخصیتی شهید مدنی باید تبدیل به ادبیاتی شود که جوان به ایشان رغبت پیدا کنند.
سید محمدکاظم حجازی، مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی و دبیر کنگره در دیدار با مسئولین مدارس حوزه علمیه همدان و روحانیون اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون گام‌‌‌‌‌های بلند و اثرگذاری در مرکز مدیریت حوزه‎‌‌‌‌های علمیه استان همدان برداشته شده به گونه‌ای که امروز شاهد هستیم نه تنها در حوزه‌‌‌‌‌های علمیه سراسر استان همدان بلکه در فضای استان انسجام و وحدت با حوزه به خوبی شکل گرفت و روحانیت به جایگاه اصلی دست یافته است و ارتباط نزدیک و مؤثری با مردم پیدا کرده است.
وی درباره تقویم کنگره ملی آیت‌الله شهید مدنی ادامه داد: امسال سومین کنگره توسط مؤسسه شهید مدنی برگزار می‌شود؛ نخستین کنگره ویژه آیت‌الله نجفی همدانی و دومین کنگره مختص آیت‌الله تألهی برگزار شد.
حجازی خاطرنشان کرد: خوب است که ادبیات و عبارات به کار رفته بزرگان مورد قبول شما درباره شهید مدنی مورد مطالعه قرار گیرد؛ وجه تمایز ایشان در آن مقطع با دیگر روحانیون را می‌توان در سخنان همه افرادی که با ایشان معاشرت داشتند به خوبی مشاهده کرد.
وی افزود: هنگامیکه رهبر انقلاب درباره تبیین شخصیت شهید مدنی می‌فرمایند که کار‌‌‌‌های هنری بزرگ برای ایشان انجام دهید به گونه‌ای که ابعاد مختلف شخصیتی وی طوری تبیین شود که من هم از آن بتوانم استفاده کنم؛ انقدر شخصیت ایشان وسعت دارد که حتی رهبر انقلاب نیز احساس نیاز می‌کنند که بیشتر وی را بشناسد و از آن الگو بگیرد.
مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی بیان کرد: بر اساس سخنان رهبر انقلاب برای ایجاد پویایی جامعه باید بدنه روحانیت این پویایی را نخست داشته باشد لذا به بدنه روحانیت باید الگوهایی معرفی شود که به اقتضای نیاز جامعه آن فرهنگی که برای انقلاب اسلامی موضوعیت دارد در ابعاد مختلف زندگی آنها موضوعیت پیدا کرده باشد.
روحانیونی که مصداق عینی عملکرد انقلابی هستند باید تبیین شوند.
وی تأکید کرد: روحانیونی که مصداق عینی عملکرد منتصب به انقلاب اسلامی در رفتار و گفتار آنها به چشم می‌خورد، مصداق به مصداق توسط مؤسسه مورد بررسی قرار گرفته تا برای جامعه هدف مورد تبیین قرار گیرد.
حجازی با بیان اینکه نوع مراوده شهید مدنی از دهه 40 به بعد برای روحانینون امروز الگو و نمونه است، گفت: متأسفانه امروز به دلیل هجمه‌ها، رغبت به حوزه و روحانیون تقلیل یافته است اما شهید مدنی در اوج طاغوت نوع مدیریتی که بر عملکرد خود داشتند از همه طیف افراد را دور خود جمع کرده بود و با قشر خاصی فقط مراوده نداشتند.
وی ابراز کرد: در چنین شرایطی افراد و بازاریان را جهت راه‌اندازی مؤسسه قرض‌الحسنه مهدیه تشویق کرد و این اقدام نتیجه ارتباط مؤثر او با بازاریان بود؛ پذیرش دعوت ایشان از سوی پزشکانان زمان برای ساخت و راه‌اندازی درمانگاهی برای محرومان نشان‌دهنده کلام نافذ وی است؛ تأسیس دارایتام مهدیه و مسجد مهدیه نیز همین‌گونه بود.
دبیر کنگره ملی شهید محراب آیت الله مدنی عنوان کرد: حقیقتا مسجد مهدیه در آن زمان مأمنی برای جوانان شد؛ هیبت و جذبه‌ای که در شخصیت شهید مدنی بود باعث شده بود که افراد مختلف را در چندین مجموعه به کار گیرد و اقدامات با ارزشی در شهر همدان رقم بخورد.
وی با تأکید بر اینکه شهید مدنی هیچ‌گاه متوقف نبود، گفت: با وجود مهاجرت‌‌‌‌‌های متعدد و تبعید‌‌‌‌‌های بسیار همواره درصدد ایجاد کاری ارزشمند بودند به گونه‌ای که در هر شهر و مکانی که حضور داشتند یک اقدام مؤثر از خود به جای گذاشته است.
تبیین شخصیت شهید مدنی مهم است
حجازی اذعان کرد: امروز 40 سال از شهادت ایشان گذشته اما هنوز نام ایشان به نیکی یاد می‌شود و بسیاری از افراد جامعه با خاطرات دلنشینی از او سخن می‌گویند و همه اذعان دارند که آیت‌الله مدنی‌ها از دل حوزه برخواستند و در دامن حوزه علمیه پرورش یافتند.
وی با بیان اینکه با اراده روحانیون همدان می‌توان در استان همدان افرادی را تربیت کنیم که از چنین شخصیتی الگوبرداری کنند، گفت: اگر ویژگی‌‌‌‌‌های شخصیتی این افراد تبیین شود اتفاق بزرگی در الگوبرداری در جامعه رقم خواهد خورد لذا خواهشمندم برنامه‌ریزی‌هایی در این جهت به صلاح مرکز مدیریت در مدارس علمیه انجام شود.
مدیرعامل مؤسسه شهید مدنی با تأکید بر تبیین شخصیت شهید مدنی بیان کرد: نباید برنامه‌ها ختم به کنگره شود چراکه کنگره بهانه است برای همراه کردن مجموعه‌‌‌‌‌های علمی؛ اکنون بعد گذشت دو سال از کنگره آیت‌الله تألهی هنوز مقالات و آثار فاخری از روحانیون و حوزویان به دست ما می‌رسد قریب 11 کتاب توسط طلاب پژوهشگر درباره این شخصیت تبیین شد.
وی ادامه داد: برنامه‌ریزی شده که به طور خاص از دیدگاه و آثار روحانیون و اساتید حوزه در کنگره استفاده شود.
وی درخصوص تولید آثار هنری در زمینه شخصیت شهید مدنی عنوان کرد: هنرمندان برای خلق آثاری در زمینه تبیین شخصیت علما نیازمند محتوا هستند که حوزه‌‌‌‌‌های علمیه وظیفه تولید محتوا را بر عهده دارند لذا حوزه‌ها در این زمینه نقش مهمی دارند؛ شخصیت شهید مدنی باید تبدیل شود یعنی آن ویژگی‌‌‌‌‌های شخصیتی تبدیل به ادبیاتی شود که جوان به ایشان رغبت پیدا کند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
madanikongre.shahidmadani.com