کمیته‌‌‌‌‌های 8گانه کنگره ملی شهید مدنی آماده برگزاری کنگره هستند

taj
instagramaparatpinterest
۱۴۰۰/۵/۱۸ دوشنبه
(0)
(0)

کمیته‌‌‌‌‌های 8گانه کنگره ملی شهید مدنی آماده برگزاری کنگره هستند

کمیته‌‌‌‌‌های 8گانه کنگره ملی شهید مدنی آماده برگزاری کنگره هستند

مسئولین کمیته‌‌‌‌‌های 8گانه کنگره ملی شهید آیت‌الله مدنی با حضور در دفتر معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان و مدیرکل اموراجتماعی گزارش اقدامات خود را ارائه دادند
مجید صفدریان، مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران و مسئول کمیته آثار ماندگار، در دومین جلسه هماهنگی کنگره بزرگداشت شهید مدنی که در دفتر معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان برگزار شد، اظهار کرد: این شهید عالی قدر از نظر علمی دارای جایگاه بالایی بود و از سواد و علم مثال زدنی برخوردار بودند تا جایی که حضرت امام(ره) ایشان را سیدالعلما و المجتهدین خطاب می‌کردند. با توجه به این ویژگی‌ها با همکاری اسناد ملی در حال جمع آوری اسناد و مطالب مرتبط با این شهید بزرگوار هستیم که درحال تکمیل شدن است.
در ادامه به برخی از اقدامات کمیته اشاره و افزود: ویژه برنامه میعاد یاران، برگزاری نمایشگاه انقلاب اسلامی با محوریت شهید مدنی با همکاری سازمان اسناد، مرمت بیت شهید مدنی با همراهی میراث فرهنگی استان که بخشی از آن به انجام رسیده و تکمیل آن در دست اجراست و اجرای المان شهید در مناطقی که حضور داشتند در دستور کار است.
رضا سراجق، معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان: از تمامی ظرفیت‌‌‌‌‌های موجود در جهت برگزاری باشکوه این کنگره باید بهره برد که بر این اساس مدیریت شهری همدان اقدامات مختلفی در زمینه تبلیغات این کنگره در دستور کار دارد.
وی با بیان اینکه نصب بنرها و پوستر‌‌‌‌های فراخوان مقالات کنگره به صورت کامل انجام شده، افزود: نصب پوستر کنگره در برخی از بیلبورد‌‌‌‌های تبلیغاتی شهر، و تصاویر پوستری حضرت آیت‌ا... مدنی (ره) در تلویزیون‌‌‌‌‌های شهری انجام خواهد شد. همچنین اجرای برنامه‌‌‌‌‌های متنوع فرهنگی متناسب با کنگره، پیگیری چاپ تمبر یادبود کنگره به تعداد هزار برگ با همکاری اداره پست و چاپ مطالب مرتبط با کنگره در روزنامه هگمتانه در دستور کار است.

مجیدفروتن، معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در خصوص اقدامات کمیته فرهنگی و تبلیغات که بر عهده این اداره است، گفت: همه هماهنگی‌ها برای اسکان مدعوین، پذیرایی مهمانان، تأمین جوایز و بازدید از مراکز فرهنگی، مذهبی و تاریخی همدان فراهم شده و همه امکانات خود را در برگزاری این کنگره عظیم به کار خواهیم گرفت. همچنین محل برگزاری اجلاسیه در مرکز همایش‌‌‌‌‌های علوم پزشکی پیشنهاد شده است.

مهدی دهقان‌نیری، مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان و مسئول کمیته اطلاع رسانی کنگره عنوان کرد: ساخت تیزر فراخوان مقالات و هماهنگی پخش آن در شبکه‌‌‌‌‌های سراسری، پرداختن به شخصیت شهید مدنی در بخش خبر به صورت دو بار در هفته و سایر برنامه‌‌‌‌‌های صدا و سیما از جمله اقدامات این سازمان است.
وی افزود: در برنامه‌ به رسم سقایی که هر ساله در روز نخست محرم برگزار می‌شود پیش‌بینی شده که به صورت ویژه به شخصیت و بزرگداشت شهید آیت‌الله مدنی پرداخته شود و در زمینه فعالیت در فضای مجازی با حوزه فضای مجازی سپاه همدان و بسیج رسانه هماهنگ شده و مقرر شد اقدامات ویژه در این زمینه انجام گیرد.

محمدعلی، محمدی فرماندار همدان در راستای مسئولیت کمیته امور زیربنایی کنگره بزرگداشت شهید محراب آیت‌الله مدنی عنوان کرد: مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرک شهید مدنی با برقراری انشعابات و تجهیز در شهریورماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: احداث مجتمع آموزشی فرهنگی شهید مدنی توسط بسیج سپاه ناحیه همدان طرح دیگری است که در سه طبقه پیش‌بینی شده و عملیات اجرایی آن رو به اتمام است. این طرح با استقرار حوزه مقاومت شهید صوفی تبدیل به یک مرکز فعال فرهنگی بسیج در شهرک شهید مدنی خواهد شد.
وی از توزیع ۱۰ هزار بسته معیشتی در قالب کمک‌‌‌‌‌های مؤمنانه در حاشیه شهر همدان تا 20 شهریورماه خبر داد و افزود: از دستگاه‌‌‌‌‌های اجرایی خواسته شده اگر پروژه‌‌‌‌‌های قابل بهره‌برداری در کوی شهید مدنی و دره مرادبیگ دارند اعلام کنند تا به صورت کامل بتوانیم تا روز 20 شهریور بهره‌برداری کنیم.

سید مهدی وفایی معاون سازمان برنامه و بودجه استان و دبیر کمیته امور زیربنایی و خدمات عمومی کنگره با اشاره به تخصیص بودجه برای کنگره بیان کرد: ان‌شاءالله بخشی از بودجه مورد نظر در اختیار کمیته فرهنگی و پشتیبانی کنگره جهت اجرای برنامه‌‌‌‌‌های پیش‌بینی شده تا آخر هفته قرار خواهد گرفت.

در پایان مصطفی آزادبخت معاون سیاسی امنیتی استاندار با اشاره به جایگاه ویژه شهید مدنی در استان و خدمات اجتماعی ایشان به برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره تاکید کرد: امیدوارم با تلاش‌‌‌‌‌های مجدانه کمیته‌‌‌‌‌های کنگره، بتوانیم به وظیفه خود در شناساندن این شهید والامقام به جامعه عمل کنیم.

گفتنی است که مقرر شد کنگره شهید آیت‌الله مدنی با رعایت کامل پروتکل‌‌‌‌‌های بهداشتی با جمعیت محدود و با استفاده از پخش به صورت مجازی در مرکز همایش‌‌‌‌‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان هم‌زمان با چهلمین سالگرد شهادت این عالم ربانی در شهریور‌ماه سال جاری برگزار شود.

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
madanikongre.shahidmadani.com