گزارش کمیته‌‌‌‌‌های هشت‌گانه کنگره ملی شهید محراب آیت‌الله مدنی

taj
instagramaparatpinterest
۱۴۰۰/۴/۱۳ یکشنبه
(0)
(0)

گزارش کمیته‌‌‌‌‌های هشت‌گانه کنگره ملی شهید محراب آیت‌الله مدنی

گزارش کمیته‌‌‌‌‌های هشت‌گانه کنگره ملی شهید محراب آیت‌الله مدنی

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کنگره ملی شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره)، روز یکشنبه مورخ 13 تیر ماه، جلسه مسئولین کمیته‌‌‌‌‌های هشت‌گانه کنگره ملی شهید محراب آیت‌الله مدنی در دفتر معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا مهرداد نادری‌فر مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان اظهار کرد: در هر استانی رویکردی به‌حق و شایسته ایجاد شده و آن گرامیداشت علما و بزرگان و کسانی است که به نحو شایسته برای مردم دیاری زحماتی کشیدند و خوش درخشیدند.

مهرداد نادری‌فر با بیان اینکه هر سال در استان همدان نیز به پاس اقدامات شایسته شهید آیت‌الله مدنی مراسم بزرگداشتی با برنامه‌‌‌‌‌های درخور و در قالب کنگره برگزار می‌شود گفت: نقش شهید مدنی در انقلاب اسلامی و تأثیرگذاری ایشان در استان برکسی پوشیده نیست و ایشان حتی به یک الگو در کشور الگو تبدیل شده‌اند.

وی با تأکید به اینکه موسسه شهید مدنی منشأ خدمات بسیاری در استان هستند که حتی استان‌ها و شهرستان‌هایی به دنبال الگوگیری از این مجموعه بوده‌اند گفت: امیدواریم امسال نیز همایش باشکوهی و درخوری به مناسبت بزرگداشت شهید مدنی برگزار شود که نقش کمیته‌ها در این راستا بسیار مؤثر است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان از تشکیل هشت کمیته برگزاری کنگره آیت‌الله شهید مدنی خبر داد و افزود: برای هر کدام از این کمیته‌ها شرح وظایفی تعریف شده که ضرورت دارد مسئولان توجه لازم داشته باشند و کارها طبق آن پیش رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان و مسئول کمیته مردمی کنگره نیز با بیان اینکه شهید مدنی جزو شهدای شاخص انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف هستند اظهار کرد: در کمیته مردمی که به عهده سازمان تبلیغات اسلامی استان است، برنامه‌‌‌‌‌های مختلف طراحی شده تا با ظرفیت نهاد‌‌‌‌های مردمی کار‌‌‌‌های اثرگذاری صورت گیرد.

حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری به طراحی برنامه‌هایی متناسب با قشر کودک و نوجوان با بهره‌گیری از شبکه اجتماعی شاد اشاره کرد و گفت: در هر ۹ شهرستان برنامه محوری در خصوص بزرگداشت شهید مدنی خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد در بخش‌‌‌‌‌های استان نیز یک برنامه را پیش ببریم.

وی با اشاره استفاده از ظرفیت ۲۸۰ مبلغ مستقر در روستاها در معرفی شخصیت شهید مدنی افزود: در روستاهایی که مبلغ مستقر نیست هم روحانیونی اعزام و برنامه‌هایی را در این راستا خواهند داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه گروه‌‌‌‌‌های جهادی نیز به یاد شهید مدنی برنامه‌هایی خصوصاً در حوزه فرهنگی اجرایی خواهند کرد گفت: در روز بزرگداشت شهید نیز در صحن مسجد جامع نیز برنامه‌هایی داریم.

وی خواست روایانی از اصناف و گروه‌‌‌‌‌های مختلف که با شخصیت شهید مدنی آشنایی داشتند، معرفی شوند تا طبق آن برنامه‌ها را پیش رود و در ادامه پیشنهاد داد: ۱۹ شهریور در مسجد مهدیه همدان دعای ندبه به یاد شهید که فعالیت ایشان بیشتر در این مسجد بود و پایه‌گذار سنت دعای ندبه بودند، قرائت و این مراسم نیز از شبکه سراسری پخش شود.

نظیری یادآور شد: در تهیه جزوات تبیین شخصیت شهید مدنی آماده تناسب‌سازی و قرار دادن در اختیار گروه‌‌‌‌‌های سنی مختلف هستیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان و مسئول کمیته آثار ماندگار کنگره نیز با اشاره به وظایف این کمیته اظهار کرد: جلساتی در خصوص دیجیتالی شدن آثار ماندگار دیداری و شنیداری با سازمان‌‌‌‌‌های مربوطه برگزار شده است.

دیجیتالی شدن آثار ماندگار دیداری و شنیداری، همکاری با سازمان میراث فرهنگی جهت مرمت بیت شهید مدنی، ساخت و نصب المان شهید مدنی در نقاط مختلف شهر، پیگیری و چاپ ویژه‌نامه

صفدریان به مرمت بیت شهید مدنی با توجه به خسارت‌هایی که سال‌‌‌‌‌های گذشته دیده بود توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید نیز در کنار این سازمان خواهد بود تا کار با قوت پیش رود.

وی با اشاره به ساخت المانی از شهید مدنی افزود: پیشنهاد کمیته بر این است که پیگیری شود شهید مدنی در چه مناطق و اماکنی حضور تأثیرگذار داشتند تا به‌جای یک المان چند المان در شأن ایشان در جا‌‌‌‌های مختلف جانمایی شود.

سید مهدی وفایی؛ معاون هماهنگی برنامه‌وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان و دبیر کمیته امور زیربنایی و خدمات عمومی کنگره نیز با اشاره به اینکه سازمان شهرداری تعهد کرده است که هرچه سریع المان را طراحی و ۲۰ شهریورماه کار رونمایی انجام شود اظهار کرد: برای مرمت بیت شهید مدنی بودجه را صددرصد تخصیص می‌دهیم تا سازمان میراث فرهنگی کار را انجام دهد.

 

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری به نمایندگی از آقای صوفی شهردار همدان و مسئول کمیته تبلیغات کنگره نیز با بیان اینکه1000 عدد پوستر فراخوان مقالات چاپ و در اختیار کنگره قرار می‌گیرد اظهار کرد: جدول زمان‌بندی اقدامات برنامه‌ریزی شده است و تهیه سردیس شهید مدنی نیز توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهیه شده است.

وی با اشاره به اینکه قرار است این سردیس در بلوار شهید مدنی یا شهرک شهید مدنی نصب و جانمایی شود گفت: فرهنگسراها آماده برگزاری برنامه‌هایی به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهید مدنی هستند و به صورت ویژه نیز در فرهنگسردی شهرک شهید مدنی مراسمی به این مناسبت برگزار خواهد شد.

وی به بازدید از بیت شهید مدنی توسط مهمانان داخل و خارج از استان اشاره کرد و افزود: فضاسازی و برگزاری نمایشگاهی در بیت شهید مورد توجه است.

سراجق از اهدای پک به بازدیدکنندگان بیت شهید مدنی، چاپ و توزیع یک هزار تمبر، نصب بنر‌‌‌‌های تبلیغاتی توسط سپاه انصارالحسین(ع) در سطح شهر، اجرای برنامه‌ای در باغ موزه همدان، بیان خاطرات شهید با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سخن گفت و افزود: کتاب معلم اخلاق؛ حجت‌الاسلام فاضلیان در اختیار کنگره قرار می‌گیرد تا تجدید چاپ شود.

علی خاکسار؛ معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان نیز با اشاره به مرمت بیت شهید مدنی اظهار کرد: از اعتبارات سال گذشته ۴۳ میلیون برای مرمت این بنا هزینه شده و برای مرمت کلی نیز برآورد شده ۵۰۰ میلیون تومان نیاز است.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان و عضو کمیته فرهنگی و پشتیبانی کنگره نیز به اقدامات این کمیته اشاره و افزود: بازدید بیت آیت‌الله مدنی در فضای کنگره برای نوجوانان و جوانان و با حضور راویان فراهم شود.

مجید فروتن با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب شهید مدنی گفت:ویژه‌نامه کنگره چاپ خواهد شد و مجموعه مقالات و کتاب‌ها در آستانه چاپ است.

وی با اشاره به اینکه جوایز مقالات مشخص شده است گفت: اسکان مهمانان در یک مکان مناسب انجام خواهد گرفت و فعلاً برای مکان برگزاری نیز به توافق نرسیده‌ایم که پیشنهاد سالن همایش‌‌‌‌‌‌‌های دانشگاه علوم پزشکی یا مجمع ابن‌سینا است.

آقای شبیری مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز همدان و دبیر کمیته اطلاع‌رسانی کنگره نیز به پخش تیزر یک دقیقه و ۴۸ ثانیه‌ای از شهید مدنی در شبکه یک، دو، سه، چهار و قرآن و نیز شبکه رادیویی قرآن و معارف و همچنین شبکه تلویزیونی و رادیویی استان اشاره کرد.

فرماندار شهرستان همدان نیز با بیان اینکه مسؤولیت دو کمیته امنیتی و انتظامی و امور زیربنایی برعهده ماست اظهار کرد: کار در حوزه امنیتی و انتظامی برنامه‌ریزی می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه در حوزه امور زیربنایی قرار شد شهرداری همدان پروژه‌ها را تا تاریخ ۲۰ شهریور آماده بهره‌برداری کند گفت: احداث پارک بانوان کوی شهید مدنی به متراژ ۴ هزار مترمربع در دستور کار است.

وی با اشاره به احداث ساختمان اداری ناحیه دو شهرداری همدان افزود: جمع‌آوری و هدایت آب‌‌‌‌‌های سطحی و آسفالت و پیاده‌سازی کوی شهید مدنی و اجرای طرح ترافیکی اصلاح ورودی شهرک مدنی از دیگر اقدامات خواهد بود.

فرماندار شهرستان همدان به احداث زمین بازی چمن مصنوعی دوم و احداث بازارچه عرضه میوه در کوی شهید مدنی اشاره کرد و گفت: اداره اوقاف و امور خیریه استان پروژه مرکز تجاری کوی شهید مدنی را کلنگ‌زنی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کوی شهید مدنی آماده بهره‌برداری خواهد بود افزود: دستگاه متولی اداره نوسازی مدارس است و کار به سرعت پیش می‌رود تا در مراسم بزرگداشت شهید مدنی افتتاح شود.

محمدی با بیان اینکه ناحیه مقاومت بسیج سپاه همدان مجتمع شهید مدنی را در کوی مدنی با عنوان پایگاه امام باقر(ع) تجهیز و آماده بهره‌برداری خواهد کرد گفت: پروژه خط انتقال فاضلاب روستای حسن‌آباد نزدیک شهرک شهید مدنی در حال اجرا است.

وی از توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی در قالب کمک‌‌‌‌‌های مؤمنانه در حواشی شهر همدان تا ۲۰ شهریورماه خبر داد و  افزود: از دستگاه‌‌‌‌‌های اجرایی خواسته شده اگر پروژه‌‌‌‌‌های قابل بهره‌برداری در کوی شهید مدنی و دره مرادبیگ دارند را اعلام کنند تا به صورت کامل بتوانیم تا روز 20 شهریور بهره‌برداری کنیم.

فرماندار شهرستان همدان بیان کرد: در خصوص مرمت بیت شهید مدنی نیز باید کار پیش رود و نباید نگران اعتبار بود چرا که تأمین می‌شود.

آقای دکتر قراباغی دبیر کمیته علمی کنگره شهید مدنی نیز با بیان اینکه محور‌‌‌‌های مقالات در چند جلسه علمی جمع‌بندی شده‌اند اظهار کرد: اطلس جامع شهید مدنی در بیش از یک هزار و ۲۰۰ صفحه آماده شده است.

با حوزه‌‌‌‌‌های علمیه و دانشگاه‌‌‌‌‌های سراسر کشور در راستای کنگره هماهنگی‌هایی انجام شده و پوستر فراخوان مقالات برای آن مراکز و اساتید ارسال شده است.

وی ادامه داد: برای مقالات شهید مدنی یک هزار و برای کتاب‌ها نیز یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تیراژ در نظر گرفته شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان نیز با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی استکبار جهانی برای به شکست کشیدن آن تمام تلاش خود را به کار گرفته است اظهار کرد: در یک جلسه جهنمی رجوی ملعون اعلام می‌کند باید استوانه‌‌‌‌‌های انقلاب را از بین ببریم که در این راستا از هیچ جنایتی دریغ نکردند.

مصطفی آزادبخت بیان کرد: دشمنان به دنبال ابترسازی انقلاب بودند و می‌خواستند شخصیت‌‌‌‌‌های بزرگی چون شهید مدنی را از ما بگیرند غافل از اینکه شهادت این عزیزان باعث به ثمر نشستن خون و رسالتشان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این کنگره‌ها قدمی در راستای خنثی‌سازی نقشه دشمنان است گفت: با ترویج شخصیت این بزرگان هم به وظیفه خود عمل کرده و هم توطئه دشمنان را خنثی خواهیم کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه آیت‌الله شهید مدنی از شخصیت‌‌‌‌‌های تراز اول انقلاب بودند که ارتباط تنگاتنگی با امام (ره) و دیدگاه‌‌‌‌‌های ایشان داشتند افزود: سرمایه گران‌قدری مثل شهید مدنی داریم، شخصیتی که می‌توانیم با تبیین رفتار و اخلاق ایشان از مردم‌داری و دین‌داری و ... جامعه را از نعمت بزرگی برخوردار کنیم.

وی با اشاره به اینکه ارتباط مردمی و شخصیت ایشان باعث الگوگیری از این شخصیت در استان‌‌‌‌‌های دیگر شده است افزود: امیدوارم با جدیت کار از سوی کمیته‌ها، بتوانیم به وظیفه خود در حق این شهید و جامعه انجام دهیم.

آزادبخت با تأکید به اینکه پروژه‌‌‌‌‌های در دست اقدام باید تا بیستم شهریور آماده بهره‌برداری باشند گفت: شهید مدنی راه آبادانی را در پیش گرفته و منشأ خیر و برکات در استان بودند که باید راه ایشان را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه ایشان همه‌جانبه نگر بودند و به تمام مسائل از قبیل سیاسی، اجتماعی، بهداشت، درمان و ... توجه داشتند که چنین شخصیتی‌هایی کم پیدا می‌شوند عنوان کرد: باید این‌چنین بزرگانی را در جامعه بیشتر معرفی کرد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
madanikongre.shahidmadani.com